Fórum Čtenářského klubu My addictions
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pět - Devět (str. 225-444)

3 posters

Goto down

Pět - Devět (str. 225-444) Empty Pět - Devět (str. 225-444)

Příspěvek pro Melinda (Admin) Sun Mar 06, 2016 10:42 am

Zde prosím probírejte pouze události, které se stanou na prvních 444 stranách. Nic z prvních devíti kapitol tedy nebude považováno za spoiler.
Melinda (Admin)
Melinda (Admin)
Admin

Poèet pøíspìvkù : 151
Join date : 09. 02. 15

https://myaddictions.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Pět - Devět (str. 225-444) Empty Re: Pět - Devět (str. 225-444)

Příspěvek pro Tereeeza Mon Mar 28, 2016 12:25 am

Začíná být pozdě, zítra potřebuju být vyspalá, ale Světla mě drží a momentálně snad ještě víc, tak jdu rychle sepsat myšlenky a ještě zkusím kousek přečíst Smile
V této části jsem si celkově užívala, jak jednotlivé části začaly zapadat do sebe, dozvěděli jsme se něco z roku 1944, některým věcem jsme třeba úplně nerozuměli, ale následně jsme na otázky dostali odpovědi popisem událostí předchozích, to mě na knížce opravdu baví, mám ráda to závěrečné secvaknutí.
Pořád sledujeme především dvě linky. Mám pořád blíž k Marie-Laure. Ta tráví veškerý svůj čas s madame Manecovou a prastrýcem. Hodně výrazná je v této části odvaha obyvatel Saint-Malo, touha věci změnit. Po smrti madame Manecové se úlohy chopí sám Etienne a vysílá čísla, později i vzkazy a hudbu. Nevím, vždycky se do těch okamžiků celkem přenesu a neumím si představit ten strach spojený s odvahou.
Wernerova linka má také silné okamžiky. Je to rozhodně osud Fredricka. Návštěva Berlína po útoku na něj je opravdu šílená a já opět, jako se mi to stávalo dost často např. u knížky Dítě číslo 44, kroutím hlavou a nechápu, co se ve světě může dít a bohužel děje. Jak se k sobě dokážou lidi chovat. Jak to, že někdo dokáže druhé zmanipulovat. Je však pravda, že si to někteří nemusí ani uvědomovat, to dokazuje i sám Werner, který, i když ne vždy souhlasil s tím, co se dělo ve škole, si až v okamžiku, kdy projížděl Ruskem a dalšími částmi Evropy, uvědomil, že německá propaganda nebyla postavená na pravdě, uvědomil si, co způsobuje a že jeho sestra to věděla dlouho před ním.
Etiennovo vysílání samozřejmě neprobíhá bez povšimnutí a Werner s ostatními jsou povoláni do Saint-Malo. Werner zachytí signál a uvědomí si, co slyší v průběhu dalších dní dochází k jeho setkání s Marie-Laure... Líbí se mi tady ten návrat do období z Dětského domova, chce poznat tajemného Francouze. Třeba zkouší i něco napravit, alespoň pocitově, protože tu řadu mrtvých to nevrátí.
Von Rumpel se v knížce vyskytuje hodně zkratkovitě, nejdřív mi to poměrně vadilo, protože není vidět žádné úsilí za hledáním Moře plamenů, ale postupně jsem na to přistoupila. Knížka si časově skáče a jeho příběh není úplně stěžejní (i když samozřejmě ano), ale čtenáři stačí vidět ty důležité kroky a velké posuny.
Momentálně jsem vlastně dohnala části z přítomnosti, tak jsem zvědavá na další členění.
Líbila se mi pasáž, jak Marie-Laure došlo, co otec v dopise zmiňuje, spojila si všechny otázky divných lidí a našla Moře plamenů (v téhle pasáži se mi moc líbilo, jak byla šťastná, když pro ni Etienne přišel, když se dlouho nevracela). S tím samozřejmě přišlo prozření v okolnostech, které se staly jejím blízkým. Završeno prastrýcem, kterého jsem spíš čekala, že opravdu vezmou za to, co dělal a ne, že v tom bude zase mít prsty von Rumpel. (Taky vás tak vytáčí ten voňavkář, on prakticky taky stál na začátku neštěstí, které je postihlo)
Von Rumpel je každopádně v domě a už mu došlo, že je velká pravděpodobnost, že je tam kámen taky, město hoří a dům stojí. Marie-Laure navazuje na svého strýce a vysílá.
Když Werner slyšel, jak čte, hned věděl, že JI chce zachránit. V tom okamžiku jsem moc nevěděla, jak vlastně on VÍ, ale následně se to vysvětlilo, že ten signál už chytal atd., takže momentálně doufám, že se z toho prostě nějak dostane (i když těžko říct jak) a pomůže Marie-Laure. Nevím, jestli je to tím, že je slepá a dokázala toho tolik, čímž na mě zapůsobila, nebo tím, že jsem si k jiné postavě vztah moc neutvořila, ale v tomhle případě rozhodně doufám v dobrý konec (v rámci možností).
Tereeeza
Tereeeza

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 22. 02. 15
Location : Hradec Králové

Návrat nahoru Goto down

Pět - Devět (str. 225-444) Empty Re: Pět - Devět (str. 225-444)

Příspěvek pro cwrcekk Mon May 02, 2016 10:03 pm

Takže zase píšem z mobilu (posledné dni fort niekde lietam, ale aspoň mam čas čítať a to je hlavné) :-)

Konečne sa nam casove linie spojili a odteraz už budeme pokračovať ďalej tam, kde sme vlastne uplne prvou kapitolou začali. Väčšinu informácií, ktoré sme len tusili sa nam potvrdili, prípadne boli zodpovedanw otázky tipu ako vedel Werner kto hovorí v tom rádiu a ako Marie nasla drahokam a ako vedel ten vysetrovatel do ktorého domu ma ísť hľadať? Ja som si hrozne dlho myslela, že nakoniec pôjde o falzifikat drahokamu, ale toto sa mi nakoniec nepotvrdilo. Paci sa mi dej knihy, ride mi, že sa zlepsilo zobrazenie celkovej atmosféry a samptny autor konevme z povrchu prechádza trochu do hĺbky. Dej beží stále hrozne rýchlo a ja som si dala len na chvíľu pauzu na napisanie tejto reakcie a musí čítať ďalej :-) Fakt ma to chytilo. Paci sa mi zobrazenie odvahy ľudí, ktorí sa odmietli zmieriť s danou situaciou a bojuju aj keď im hrozi trest smrti. Fascinuje ma ich odvaha. A co musim podotknúť, tak je zobrazenie Wernera, jeho chovania, myslenia. Jeho príbeh je pribehom človeka inteligentného, sikovneho, ktorý sa nechal presvedčiť že koná pre dobro štátu a zo začiatku tomu fakt veril. Je zaujimave sledovať ako sa pomaly meni a zisťuje že nie je všetko tak ako im hovorili a začína sa podľa toho správať. Byt v jeho koži, mohlo by sa to stať každému. Mladi ľudia su hrozne ovplyvniteľní a preto na nich Hitler staval. Boli jeho silou. A to je niečo co ma zaraza aj dnes. História je plna podobných veci a je až šokujúce ake zverstva sa diali. A najhoršie je, že sa to môže zase zopakovať. A preto som rada, že sa o tom píše.

cwrcekk
cwrcekk

Poèet pøíspìvkù : 24
Join date : 15. 02. 15
Age : 36
Location : Praha

http://www.zschedova.blogspot.cz

Návrat nahoru Goto down

Pět - Devět (str. 225-444) Empty Re: Pět - Devět (str. 225-444)

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru