Kapitoly 1-5 (str.5-59)

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Kapitoly 1-5 (str.5-59)

Příspěvek pro Melinda (Admin) za Sun Mar 29, 2015 3:47 pm

První zastavení a čas na srovnání myšlenek máte po prvních pěti kapitolách Smile
Kdo nepřečetl prvních pět kapitol knížky, vstupuje jen na vlastní nebezpečí, protože se v diskusi mohou objevovat spoilery. Události zmíněné na prvních 59 stránkách zde můžete probírat volně a otevřeně Smile

Co si myslíte o tom, co maminka pro Brett připravila? Který z úkolů byste měli problém po letech splnit? Jak by asi vypadal takový váš Seznam tajných přání?
Melinda (Admin)
Admin

Poèet pøíspìvkù : 147

Zobrazit informace o autorovi http://myaddictions.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Kapitoly 1-5 (str.5-59)

Příspěvek pro Radynka za Tue Apr 14, 2015 10:11 am

Já jsem si myslela, že budu poslední, kdo knihu nečetl, ale zatím to tu vypadá dost pustě. Sad Ale doufám, že se to ještě vylepší. Smile

Brett trochu lituju, přijde mi nefér, že ona nedostane vůbec nic a její bratři to mají bez práce. Ale jelikož očekávám milou a odpočinkovou četbu, tak věřím v happy end. Smile

Obdivuji Brettinu maminku za to, že dokáže myslet dopředu a na věci navíc (třeba to, jak poslala bradově mamce dárek I love you ).

Největší problém bych asi měla s koupí koně Very Happy Navíc je nemám až tak ráda, tak bych si ho koupila leda tak v salámu Very Happy (pardon)
Ale třeba bezva dům bych si přála taky.

Nedávno mi taťka vyprávěl, že dřív jsem chtěla být bohatá a mít vlastní uklízečku (protože jsem stará a chudá). Very Happy Sice bych to stále brala, ale uklízení už mi nevadí jako kdysi, takže to zvládnu asi i bez uklízečky. Very Happy

Ale zatím se mi ta kniha moc líbí, je hodně čtivá, tak jdu pokračovat.  study

Radynka

Poèet pøíspìvkù : 17

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tereeeza za Sun Apr 19, 2015 9:15 pm

Já se konečně můžu přidat, Velikonoce trochu zamíchaly s odesláním knížky, takže mi dorazila teprve minulý týden Smile Mrzí mě, že je tu tak pusto, ale třeba i ostatní měli problém sehnat Smile

Každopádně ke knížce, hrozně dobře se čte, prvních pět kapitol jsem prolétla neskutečnou rychlostí. Trochu mi to připomíná P.S. Miluju tě, ale to vůbec nevadí, protože tu knížku miluju Smile
Na začátku mi ze všeho bylo hrozně smutno a několikrát se dojmu i u dopisů, takže to bude, předpokládám, pravidelný jev Smile
Co maminka Brett provedla, jak je vidět, maminka to má neskutečně promyšlené a to se mi líbí, i když samozřejmě chápu reakci Brett - nemám firmu, mám padáka a seznam svého náctiletého já Smile Úkol s koněm mi přijde takový typický pro 'malé' holky, já ho taky měla Very Happy Koně jsem hrozně chtěla, ale bylo to spíš proto, že se mi prostě líbili, tu práci za tím jsem neviděla, takže s tím koněm bych asi taky měla určitým způsobem problém. Ale co je takové nejhůř proveditelné je to dítě, když Brad říkal, že na to má rok Smile

Postavy se mi zatím moc lbí, Brett se bude určitě vyvíjet a pochopí, co pro ni maminka nachystala, ale já se na tu cestu moc těším, protože to opravdu vypadá, že je v ulitě, ve vztahu, ze kterého nedostává, co potřebuje a je to spíš už jen zvyk (a Andrew je opravdu takový ten typický workoholik a perfekcionalista, kterého nemáme mít rády) a práci, která ji nenaplňuje, ale zajišťuje peníze a bezstarostný život (svým způsobem), ALE maminka chce pro svou dceru to nejlepší, takže to chce všechno změnit Smile Doufám, že tam bude více i Jay a jeho rodina, to byli sympaťáci a pak je jeden sourozenec a jeho žena trochu nepovedená, ale je to takové tradiční rozdělení (i v tom mi to trochu připomíná PS Miluju tě) Smile
Brad je sympaťák a tak trochu tuším, jak to mamča zamýšlí, zvlášť, když k němu Brett musí chodit poměrně často. Vysvětlilo by se tím i to, proč závěť vyřizuje on a ne starý dobrý rodinný právník Smile) Trochu přeháním, ale opravdu se moc těším, mám ráda takové to prvotní oťukávání Smile
Brad mě baví i svými připomínkami, třeba otázka, jestli je Brett gramotná nebo když jí poděkoval za kytky a pokáral za nedonesení vázy Smile
Elizabeth musela být opravdu úžasná a její 'dialogy' s Brett jsou skvělé.

Moc se těším, jak se vše vyvine dál Smile
Tereeeza

Poèet pøíspìvkù : 85

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Melinda (Admin) za Mon Apr 20, 2015 4:24 pm

Radynka:
Taky doufám, že se ještě zapojí další lidé, minimálně třeba ti, kdo pro knihu hlasovali Very Happy Protože určitě neměla jen tři hlasy Very Happy
Přesně Very Happy to je prostě nefér - maminčin miláček a mamina jí takhle zavaří Very Happy Very Happy
To s tím dárkem se mi taky moc líbilo. Vážně musela být anděl Smile
Ale přijde mi to vážně hrozně přehnaný, jak je předvídavá. To prostě není možný, aby věděla úplně vše, co Brett řekne, nebo udělá. Ale co, je to knížka. A tam takovéhle náhody být můžou. Pokud byly, když ještě žila, s Brett v takovém vztahu jako třeba Rory a Lorelai z GG, tak by to možná takhle fakt probíhalo Smile
Já ke koním nikdy moc netíhla Very Happy Všechny moje kamarádky a ségra vždycky zbožňovaly koně a všude kde jsme na ně narazili, tak za nima šly já a kámoš jsme jen tak znuděně čekaly, až je to přestane bavit Very Happy Jako líběj se mi, ale nijak zásadně, že bych si je jako malá přála domů Very Happy Ale zase jsem chtěla slůně. A to už by trochu potíž byla Very Happy
Já mám uklízení třeba docela ráda Very Happy Jen žehlit mě nebaví Very Happy A na nějaký svůj dětský sen si úplně nepamatuju Smile
Jsem ráda, že se ti líbí Smile

Tereeeza:
Co se dá dělat. Aspoň takhle ve třech to probereme, však to nevadí Smile
Taky se mi hodně dobře čte Smile Vůbec nevadí, že už jsem knížku četla, některé věci jsem už pozapomněla Smile
Jak jsem už psala výše, já koně nikdy nijak zvlášť nemilovala, takže tohle by na mém seznamu asi nebylo Very Happy
Jako s dítětem si musí pospíšit no Very Happy Jinak šmitec Very Happy
Andrew je napsaný přesně tak, abychom ho nesnášeli hned od začátku. Vlastně je v téhle knížce hodně nastaveno, koho máme a nemáme mít rádi, komu fandit a koho odepsat a to mi maličko vadí, ale u tak tu knížku miluju Smile
Catherine je slečna dokonalá a ta její blahosklonnost mě vytáčí Very Happy
Brad je miláček. Naprosto ho žeru Very Happy Přesně tyhle vtípky mě taky pobavily Very Happy

Za sebe musím poznamenat:
Brett je konečně postava, co umí pořádně truchlit. V knížkách mi občas přijde, že berou smrt hrozně na lehkou váhu...někdo jim umře, oni si pomalu ani nepobrečí a dobrý, život jde dál, jdu dělat něco nebezpečnýho, vzrušujícího, nebo zábavnýho. Jasně, každý se se smutkem vypořádává jinak, ale někdy mi nad tím zůstává rozum stát...
Na druhou stranu mi k tomu jejímu truchlení nesedí ta její posedlost tím dědictvím. Upřímně by mi na jejím místě bylo nějakou dobu dědictví úplně u zadku...a tak to prostě v životě je, když se něco sere, tak pořádně a všechno...pardon za vulgárnost, ale takhle to prostě říct musím Very Happy
Brett je tak trochu trubka...protože proč zůstávat ve vztahu, kde ani nemůže být upřímná natolik, aby svému příteli řekla, že nedostala funkci ředitelky? Nevypovídá už samotný tento akt o tom, že ve skrytu duše ví, že on s ní je kvůli jejímu postavení? V tomhle je super, že se jí maminka snaží pomoci a dovést jí k tomu, že nemá cenu v takovém vztahu být, ani z pohodlnosti...jasně, kdyby ho bláznivě milovala, tak ji chápu, ale ona si tím ani není jistá...no prostě...to se mi to radí Very Happy
Taky mi vrtá hlavou, proč někdy někdo jako Meg, prostořeká kamarádka s ostrým humorem není hlavní postava (s výjimkou Charley Davidson). Proč vždycky jen přizvukuje? Very Happy To je hrozná škoda Very Happy
Vadí mi ta spousta překlepů, na druhou stranu musím ocenit, že i v překladu jsou zachovány originální názvy - Red Lobster a podobně. Jsem alergická na to, když někdo překládá tyhle věci Very Happy
Tak to je za mě vše Smile Jdu číst dál! Smile

Melinda (Admin)
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Radynka za Tue Apr 21, 2015 2:43 pm

Teď jsem si vzpomněla, že jsem koně vlastně taky chtěla. Když mi bylo tak 8. Dokonce jsem měla i jednoho imaginárního. Very Happy Vždycky jsem před domem na něj "nasedla" a jela Very Happy Very Happy Taky jsem viděla jen tu zábavu a žádnou starost. Smile Ale teď už je moc nemusím.

P.S.: Miluji tě jsem viděla jen film. Je kniha lepší? U filmu jsem brečela jak želva. Smile

Jinak taky jsem byla ráda, že Brett truchlí a klidně se ožere jako prase a udělá si ostudu. Myslím, že je to dost lidský. Nemám ráda, když se postavy snaží být za každou cenu silný a smutek nosí jen uvnitř.
Brett je trubka, ale v určitém ohledu jsem ji chápala. Sice Andrew je blbec, ale měla ho "jistého". Prostě se mu přizpůsobovala, protože se bála, že zůstane sama.
Meg jsem si v první chvíli oblíbila, ale za chvilku už mi lezla dost na nervy. Very Happy Čeho je moc, toho je příliš. Ale o Charley si chci rozhodně přečíst. Smile
Překlepů jsem si ani nevšimla Very Happy Jsem na tyhle věci dost slepá Very Happy

Radynka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tereeeza za Tue Apr 21, 2015 6:47 pm

To s tím koněm je perfektní Very Happy to mě teda pobavilo Very Happy

Co se týká knížky a filmu PS: Miluju tě, tak je mezi tím poměrně rozdíl, já taky nejdřív viděla film a ten mě naprosto dostal, zbožňuju ho, Gerard je naprosto neodolatelnej a Hilary mám taky moc ráda Smile S knížkou má společný jen námět a jména postav, víceméně, nechci to zase nějak zlehčovat, ale v knížce funguje předávání vzkazů trochu jinak než ve filmu, postava Holly se taky vyvíjí trochu jinak, stejně tak její kamarádky, jejich zážitky, co se týká Holly a jejího dalšího života (lásky, práce atd.), tak to filmu neodpovídá vůbec Smile Ale mám tu knížku moc ráda Smile

Já jsem si všimla spíše pár chybějících písmen občas, jinak taky moc nevím a to si toho dost často všímám Very Happy
Teď jsem si googlila, kdo je Charley, myslela jsem, že mi něco uniklo Very Happy
Tereeeza

Poèet pøíspìvkù : 85

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Radynka za Tue Apr 21, 2015 8:03 pm

Very Happy Já jsem byla divný dítě, no. Very Happy

Děkuji, tak já se po knize podívám. Smile Jsem na ni docela zvědavá.

Charley je trochu mimo téma, ale doufám, že to tolik nevadí. Smile

Radynka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Melinda (Admin) za Tue Apr 21, 2015 10:23 pm

Radynka:
Very Happy Very Happy Story s koněm mě pobavila Very Happy
Právě. Proboha, každý má snad právo na trochu slabosti. Nevím, proč musí být každý za každou cenu silný... Ta její opilost byla víc než oprávněná
Jako já ji taky na jednu stranu chápala, ale víš co...chtěla jsem, aby si uvědomila, že má na víc Smile
Taky mě pak už štvala Very Happy Charley si přečti, je to ta nejlepší ženská hrdinka ever Very Happy

Tereeeza: Já si toho všímám hodně a tady mě to fakt rušilo Very Happy Ale co se dá dělat Very Happy
Melinda (Admin)
Admin

Návrat nahoru Goto down

Co si myslím

Příspěvek pro adrisbooks za Sat Apr 25, 2015 4:20 pm

To, co vymyslela ta mamka je super nápad! Andrew je blbec. Vsadím se, že to dá dohromady s Bradem:)
adrisbooks

Poèet pøíspìvkù : 8

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Melinda (Admin) za Sun Apr 26, 2015 5:25 pm

Andrew je hrozný blbec Very Happy Ale je psaný tak, aby byl totální vůl, kterého nemají mát čtenářky rády Very Happy A to je trochu škoda, že je to tak průhledné Very Happy Protože to ani není ten typ bad guye, který se bude někomu líbit, jen proto, že je bad guy Very Happy
Melinda (Admin)
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Pavlína P. za Fri May 08, 2015 9:52 pm

Páni...zatím je knížka opravdu skvělá a dobře se mi čte. Je krásné zpestření, že hlavní postava je třicetiletá žena a ne další puberťák :-DDD Celkem mě i mrzí, že jsem se do knížky nepustila dříve a mohla tak více sledovat tuto diskusi :-(

Pavlína P.

Poèet pøíspìvkù : 2

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Melinda (Admin) za Sun May 17, 2015 11:18 am

Nemusíš litovat. Tvoje poznámky si ráda přečtu i zpětně a podle mě nebudu jediná Smile Jsem ráda, že se ti knížka líbí Smile Taky mi připadalo osvěžující, že je Brett starší a ne další šestnáctka Smile
Melinda (Admin)
Admin

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra:
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru