Fórum Čtenářského klubu My addictions
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Část první (str 9 - 120)

2 posters

Goto down

Část první (str 9 - 120) Empty Část první (str 9 - 120)

Příspěvek pro Melinda (Admin) Sat Jul 01, 2017 9:19 am

Zde je možno diskutovat pouze první část knihy Něco víc.
Nic z této části však není považováno za spoiler.
Pište svoje názory, pocity i teorie o dalších částech Smile
Melinda (Admin)
Melinda (Admin)
Admin

Poèet pøíspìvkù : 151
Join date : 09. 02. 15

https://myaddictions.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Část první (str 9 - 120) Empty Mám za sebou první část

Příspěvek pro Melinda (Admin) Thu Jul 06, 2017 10:41 pm

Tak mám za sebou první část. Knížky jsem se upřímně trochu bála. YA už příliš nevyhledávám, ale jednou za čas si ráda přečtu něco "lehčího". Jenže o lehčím se samozřejmě v případě Něco víc nedá mluvit ani náhodou. Zaujaly mě hned první stránky. Moc často se nesetkávám s tím, že hlavní postava umře hned takhle záhy. A hned jsem si začala pokládat otázky - co je to za místo, kam se Seth dostal? Co se stalo s jeho bráškou? A proč by to měla být jeho vina? Jak skončil v moři a proč se utopil? Záměrně?
Na některé z otázek jsem odpovědi dostala, na některé ne.
Kniha je evidentně hodně metaforická, i když si zatím nejsem jistá, že jsem všem metaforám porozuměla, pokud vůbec nějaké - ale vážně, co je to za místo, je to opravdu peklo?
Většinou mám v podobných knihách trochu problém s vyobrazením homosexuality. Připadá mi, že se ji autoři snaží do knihy zakomponovat za každou cenu, tváří se, že je to hrozně cool a normální a přitom je finální dojem šíleně křečovitý. Tady ne. Tady je to přirozené a přesně tak normální, jako v reálném životě.
Zaujaly mě i některé citace z knihy, zejména ty o čtení a knihách.
Seth mě naštval tím, že ohnul růžek knížky, místo aby v tom zatraceným domě našel něco na založení Very Happy Nejsem úzkostlivá na ničení knih obyčejným čtením, ale ohýbání stránek teda ráda nemám Very Happy
A ten konec první části? Jako by bylo možné teď nečíst dál. Jdu pokračovat!
Nevylučuju, že mě ještě něco napadne Smile
Melinda (Admin)
Melinda (Admin)
Admin

Poèet pøíspìvkù : 151
Join date : 09. 02. 15

https://myaddictions.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Část první (str 9 - 120) Empty Re: Část první (str 9 - 120)

Příspěvek pro MMacicekk Sat Jul 08, 2017 9:26 pm

Konečně se mi povedlo zaregistrovat a mohu přispět i svým názorem. Možná se mi to bude trochu těžko psát tak zpětně, když už mám celou knihu přečtenou, ale vynasnažím se :-)
Jako první, co mě napadlo, když jsem si přečetla, že chlapec zemřel, bylo, "a o čem proboha bude celá kniha, když zemřel na první stránce?!" Upřímně jsem se toho trochu bála, kniha není extra hubená, ale zase ani tlustá, ale prostě jsem si neuměla představit, jakým směrem se bude příběh ubírat.
Samozřejmě jsem si pokládala stejné otázky jako Melinda, co je to za místo? Je to opravdu peklo? Zemřel doopravdy nebo ne....
Začátek byl velice zvláštní, ale líbil se mi, líbilo se mi, že je v tom světě sám, že zjišťuje, proč se ocitl zrovna v Anglii, z níž se před časem odstěhovali atd.
Nejvíc mě samozřejmě zajímalo, co se stalo jeho malému bráškovi...
Vzpomínky na dobu před smrtí se mi líbily, celý děj příjemně ozvláštňovaly, ale upřímně, když jsem zjistila, že Seth je gay, nějak mě to zarazilo, nevím proč, nic proti této menšině nemám, ale asi to bylo tím, že jsem to nečekala, nečetla jsem žádnou knihu, kde by byl vztah mezi muži takhle mladými, co ještě chodí na střední, asi mě to nějakým způsobem šokovalo. Postupem času jsem si na to zvykla a nevadilo mi to.
Konec první části byl tajemný a napínavý, ale ta dodávka...jiní lidé v tomhle "světě" mě nenadchli Very Happy Bohužel jsem ale čekala, že v tom světě nebude sám a budou tam i jiní lidé...
O tom více v další části

MMacicekk

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 08. 07. 17

Návrat nahoru Goto down

Část první (str 9 - 120) Empty Re: Část první (str 9 - 120)

Příspěvek pro Melinda (Admin) Tue Jul 11, 2017 3:40 pm

MMacicekk:
Mě to prvně taky trochu překvapilo, ale vzhledem k tomu, že je Patrick Ness sám gay, tak se to vlastně dalo trochu čekat Smile
Ale ty vzpomínky mě na tom právě taky bavily Smile
A ta samota pro mě byl také hrozně silný prvek, představila jsem si, co bych dělala já, kdybych se ocitla takhle sama na celém světě - došla jsem k názoru, že bych se schovala do kouta a brečela Very Happy
Melinda (Admin)
Melinda (Admin)
Admin

Poèet pøíspìvkù : 151
Join date : 09. 02. 15

https://myaddictions.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Část první (str 9 - 120) Empty Re: Část první (str 9 - 120)

Příspěvek pro Lenka Soldánová Sun Jul 16, 2017 9:41 am

Mně naopak vůbec nevyhovovalo, že tam byl sám. První částí jsem se nemohla prokousat Sad Nakonec jsem ji ale překonala Very Happy Opravdu mě nebavilo pouhé sálodlouhé popisování a celkem to pro mě byla nuda. Také jsem si kladla podobné otázky jako vy. Už jsem se nemohla dočkat další části. Proto se o té první nějak nerozepisuji, není totiž co. Ahoj u další části!

Lenka Soldánová
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Část první (str 9 - 120) Empty Re: Část první (str 9 - 120)

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru