Konec léta + Písmena na stránce

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Konec léta + Písmena na stránce

Příspěvek pro Melinda (Admin) za Sat Dec 05, 2015 11:17 am

Zde se prosím zaměřte pouze na diskuzi prvních čtyř částí knížky. Nic z těchto čtyř částí nebude považováno za spoilery, proto čtete jen na vlastní nebezpečí, pokud je ještě nemáte za sebou. Naopak respektujte i to, že co se stalo dál, je zatím tabu.
Melinda (Admin)
Admin

Poèet pøíspìvkù : 147

Zobrazit informace o autorovi http://myaddictions.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Konec léta + Písmena na stránce

Příspěvek pro Ivcca za Tue Dec 08, 2015 3:39 pm

Tak tu máme gaye - to jsem odhadla správně už na začátku knihy. Zajímalo by mě, jak je na tom Aristoteles. Zatímco Dante se otevřeně přiznává ke své orientaci a už plánuje, jak to říct svému tátovi, Ari je pořád takový tajemný a vůči Dantemu cítí hodně protichůdné emoce. Teď když se do příběhu ještě přimotala Ileana, ale Ari nikdy netvrdil, že by do ní byl zamilovaný. Jsem poměrně zvědavá, jak se k sobě budou s Dantem chovat, až se vrátí zpátky. Každopádně ty dopisy od Danta už mi lezou na mozek Very Happy Dotazy ohledně masturbace atd. - jasně je to normální, ale kdo by se na to ptal svého kamaráda ještě skrze dopis? Když se skoro rok neviděli.. Very Happy Nepřijde vám to zvláštní?

Ivcca

Poèet pøíspìvkù : 10

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tereeeza za Fri Dec 18, 2015 8:25 am

Tak hned v úvodu mě vyšokovalo, že nakonec pod koly auta byl Ari a ne Dante, to jsem fakt nečekala Smile V rámci téhle celé záležitosti se ukázala Aristotelova povaha, jak o tom nechtěl mluvit, netrpěl lítost a tak dále, je hodně uzavřený, všechno řeší sám (což dělám často taky a vím, že to není dobře) Smile Jeho pravidla mě někdy docela pobaví, nesmí se brečet, mluvit o té nehodě apod. Smile
Co se týká obrázků Danta, trochu jsem čekala, že tam Ari bude vystupovat, určitá intimita, která provázela to společné prohlížení se mi moc líbila. Já jsem trochu čekala, že se to bude vyvíjet tímhle směrem, nevím proč, ale já v tom od začátku prostě to Líbali jsme se hrozně cítím, i když se jedná o úplně jiného autora, ale taková ta atmosféra a klučičí rozpoložení mi přijde podobné Smile
Dante je hodně citlivý a hlavně své city dává dost najevo. Líbí se mi, že je tam zařazená i ta část, kdy se to bojí říct rodičů, aby je nezklamal apod., i když ho milují z celého srdce a věřím, že k něčemu takovému tady nedojde, ale autor ukázal, co kluci (i holky) v těchto chvílích dělají, jak přemýšlejí a doufám, že jim ukáže, že se toho (ve většině) případů snad nemusejí bát a můžou ukázat, kým doopravdy jsou.
Ari je záhadnější, holky tam vystupují hodně, ke konci dost i Gina, kterou nejdřív moc nemusel, ale stejně si myslím, že srdcem je u Danteho, nechám se překvapit, rozhodně nečekám žádnou gay romanci, spíš jemné naznačení citů.
Je pravda, že celý ten dopis s masturbací byl dost ujetý Very Happy Vůbec to takhle asi položit a v dopise? No nevím, vždyť si můžou i zatelefonovat, i když bych asi taky nechtěla, aby tohle na mě někdo vybalil do telefonu Very Happy Jinak mi ale dopisy nevaděj, já mám tohle v knížkách hrozně ráda Smile
Taky jsem dost zvědavá, jaké to bude, až se Dante vrátí Smile A taky na příběh Ariho bráchy a třeba i táty, to mě docela zajímá Smile
Tereeeza

Poèet pøíspìvkù : 85

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Melinda (Admin) za Fri Jan 29, 2016 2:27 pm

Vůbec jsem nevěděla, co si o té nehodně myslet a v té rychlosti, s jakou jsem četla jsem si ani nestačila utvořit teorii, koho nakonec přejede auto a bude z toho mít nějakou polízanici...
Dante už mě svojí přecitlivělostí začíná trochu vytáčet. Sama jsem taková plačka, rozhodí mě kde co, ale většinou proti Dantemu jsem celkem statečná. Jako je pěkné, že je citlivý a kdyby se pro mě někdo obětoval, tak, jako Ari pro něj, asi bych se na něj taky dlouho nedovedla podívat bez slz vděčnosti v očích, ale někdy co je moc, to je zkrátka příliš.
Taky jsem si říkala, že celý ten jejich vztah je hrozně podivný, ale že zpochybňovat přátelství zkrátka nemá cenu. Není to věc, která by se dala kvantifikovat a někdy to tak prostě je. Dva lidi, kteří vlastně nemají nic společného a jsou každý na jiné vlně, co se týče citů vůči sobě...
U obrázků jsem čekala, že tam budou nějaké akty, nebo něco takového Very Happy
To, že je Ari uzavřený dokážu pochopit spíš, než Danteho bezprostřednost. Já o svých citech mluvím taky celkem nerada a tím spíš o nepříjemných věcech. Zkrátka tyhle věci blokuju a ignoruju dokud to jde, ačkoli přesně vím, kdy je ten pravý čas začít něco řešit, tak to prostě neumím...A nemám ráda, když mě do toho někdo tlačí, takže i v tomhle je pro mě Dante trochu mimo.
Dante si navíc sám záměrně ubližuje, tím, že Ariho koupe a podobně...no...pravý tragický hrdina Very Happy
To, že bude muset odjet jsem vůbec nečekala. Jeho dopisy pak byly celkem znepokojivé, ale musí se mu uznat výdrž, s jakou analyzoval svůj život a posílal to k posouzení svému kamarádovi. Dotaz na masturbaci mě naopak celkem pobavil Very Happy
Ari má nový kamarádky, ale moc neví, jak se s novou situací poprat. Tak to bere po svém a zdá se, že to funguje. Beztak si myslím, že na něj Gina dřív nebo později vletí Very Happy
Ariho pravidla jsou náhodou super. Fakt se mi jeho způsob přemýšlení většinou dost líbí Smile I když pořád nevím, jak to má teda s těmi city k Dantemu (ale to jen proto, že to vlastně neví ani on sám, ale proč by jinak byl pořád tak hrozně vzteklý a naštvaný na celý svět, kdyby něco nepotlačoval?)
Hodně mě zajímá, jak se bude vyvíjet ta linka s Ariho bratrem. Doufám, že se nakonec dozvíme, co provedl a proč mu to rodiče tak tají...
Jinak experimenty se vším možným jsou asi v tomhle věku normální, takže všechny ty nové zážitky s líbáním a pivem mi přijdou v pohodě a autentické.

Omlouvám se za zmatený příspěvek, ale takhle nějak si dávám dohromady myšlenky pro psaní recenze Very Happy
Melinda (Admin)
Admin

Poèet pøíspìvkù : 147

Zobrazit informace o autorovi http://myaddictions.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tereeeza za Sun Jan 31, 2016 9:11 pm

To s tím koupáním bylo takové.. Very Happy no nevím, to mi k těm klukům prostě nesedělo Very Happy
Já některý věci taky dost dusím v sobě, lidi na mě sice poznají, že se něco děje, ale všichni vědí, že miliardou otázek to ze mě stejně nedostanou, já se k tomu svěření se s něčím, co mě trápí, musím dopracovat sama, i když to taky není vždycky nejlepší řešení, to uznávám a ubližuju tak sama sobě Very Happy Takže v tom Ariho chápu a Danteho bych uškrtila Smile
Tereeeza

Poèet pøíspìvkù : 85

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro cwrcekk za Wed Mar 09, 2016 8:24 pm

Tak mám z tej knihy nejaké zmätené pocity. Stále sa mi číta dobre, stránky ubiehajú jedna radosť. Je to taká knižná jednohubka. Keby som mala viac času, tak ju už mám prečítanú. Len mám z nej trochu zmätené pocity. Možno je to tým, že už som dávno za tým vekom, ktorého sa táto kniha týka a neviem sa poriadne vžiť do postáv. Ale proste sa s nimi neviem nejak stotožniť. Keď som išla do tejto knihy, tak som vôbec nevedela, čoho sa bude týkať. Myslela som, že bude o dospievaní a hľadaní samých seba a čím chcú byť a čo ich bude naplňovať a gay tematika ma mierne prekvapila. Ale príjemne. Páči sa mi, že takáto obľúbená kniha sa zaberá práve tematikou o ktorej sa veľmi nehovorí a ani veľa kníh o nej nie je. Pritom je to potrebné. Gayovia sú súčasťou našej aj akejkoľvek inej spoločnosti a práve v období dospievanie musia asi bojovať oveľa viac so sebou, strachom a neistotou, ako ich rovesníci. A preto chválim autora za to, že o tom píše.
Bola som prekvapená tou nehodou a ešte viac tým, že pod kolesami auta skončil nakoniec Ari. Ten mi z nich dvoch znie viac uveriteľne a stále mi je sympatickejší. Dante je na mňa príliš....asi otravný je to správne slovo. Je zvláštny a musím sa priznať, že mi miestami celkom lezie na nervy. Je príliš úprimný, bezprostredný, veľmi citlivý. Na mňa pôsobí nereálne. Chápem, že autor chcel zvýrazniť rozdiel medzi týmito dvomi postavami, ale nemôžem si pomôcť, myslím si, že s Danteho postavou to trochu prehnal. Ale to je len môj názor.
Príde mi, že obaja príliš dobre vychádzajú so svojimi rodičmi, čo je v dobe dospievania veľmi netradičné. Nepoznám nikoho, kto by to takto mal. Dokonca aj ja, som sa hádala, odvrávala, uzatvárala do seba a silou mocou som chcela presadiť svoje. A rodičia boli otravní, pretože sa snažili mi hovoriť čo mám robiť....aaarrrgh. Ari aj Dante na mňa pôsobia príliš poslušne.
Som ale zvedavá, ako to dopadne. Po roku odlúčenia sa opäť stretnú. Len dúfam, že to nebude koniec v zmysle nejakého hollywoodseho happy endu, to by ma fakt naštvalo. V tomto veku to ani tak dopadnúť nemôže, skôr dúfam v nejaký otvorený koniec a každý si to nejak ukončíme vo vlastnej hlave, to by sa mi páčilo.
cwrcekk

Poèet pøíspìvkù : 24

Zobrazit informace o autorovi http://www.zschedova.blogspot.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

- Similar topics

Povolení tohoto fóra:
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru