Zloději a šlapky - kapitoly 1-28 (str. 9-91)

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Zloději a šlapky - kapitoly 1-28 (str. 9-91)

Příspěvek pro Melinda (Admin) za Wed Sep 23, 2015 12:10 am

Zde vám nabízím prostor pro prodiskutování prvních 28 kapitol knihy V šedých tónech. Nic co se stane na prvních 91 stranách zde není považováno za spoiler. Tak do toho Smile Spekulujte, pište, bavte se
Melinda (Admin)
Admin

Poèet pøíspìvkù : 147

Zobrazit informace o autorovi http://myaddictions.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Zloději a šlapky - kapitoly 1-28 (str. 9-91)

Příspěvek pro Tereeeza za Thu Oct 08, 2015 3:15 pm

Dneska jsem v tomto zataženém počasí sáhla po V šedých tónech, už je to pár knížek zpět, co jsem se začetla do příběhu s podobnou tematikou a jelikož jsem se rozhodovala mezi řadou knížek, řekla jsem si, že do toho půjdu, stejně jsem ji chtěla brzy přečíst právě kvůli čtenářskému klubu, tak doufám, že se tady ke mně někdo přidá, tohle bude potřeba rozebrat Smile

Už od prvních stránek jsem se naplno začetla, stránky ubíhají a chmurná nálada na mě padá čím dál tím víc. Je to opravdu hodně silné, dost to na mě zapůsobilo už od začátku a bojím se toho, co může ještě přijít. Už samotné zatčení, varování maminky, aby na nikoho nereagovali, ať ještě někoho nepřivedou do nebezpečí, ta bezmoc, strach. Lina i Jonas prakticky jen přes tu samotnou cestu byli nuceni dospět.
Zajímá mě, jestli se ještě blíže dozvíme důvod zatčení, zatím tam jsou jen takové náznaky, každopádně bych Linu někdy pleskla za její výlevy, já chápu, že je to dítě a asi si to plně neuvědomovala, ale celkem je vystavovala nebezpečí, stejně tak sebe samu potom v průběhu převozu, hrozně mě dostalo, když jí pak sám Jonas, desetiletý malý bratr, říká: "Prosím, neříkej nic strážným. Ať je nenaštveš, Lino." Je to vlastně hned potom, co zastřelí Onu, až takhle brutálně jsem to nečekala.
Zatím asi nebudu blíž rozebírat děj, protože já jsem hlavně plná pocitů, nevím, proč mě to tak moc zasahuje, ale od přečtení Dítě číslo 44 jsem na tyhle věci fakt nějak citlivá, protože co se v té době dělo, já tomu prostě nerozumím, jak se to vůbec mohlo stát.
Jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet i některé další postavy, s kterými se seznámili ve vagoně, Andrius, plešatec, šedivý pán apod., musí být těžké někomu věřit, taky si myslím, že na to možná jako rodina doplatili, jestli je někde někdo nenahlásil.
Říkala jsem si, proč se ta část jmenuje Zloději a šlapky, fakt neskutečný, že to bylo na vagoně. Byla jsem ráda, že se viděli s tatínkem, moc bych jim přála, aby se všichni ještě sešli, ale nedokážu odhadovat, zvlášť, když na začátku říkala, že se v pořádném zrcadle neuvidí 10 let. Hlavně, že se alespoň oni tři drží dohromady, i když Jonase na začátku chtěli odvést.
Tereeeza

Poèet pøíspìvkù : 85

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Melinda (Admin) za Sat Oct 24, 2015 5:43 pm

Po velké spoustě měsíců, kdy mám knížku doma jsem se k ní i díky vašemu hlasování konečně dostala a musím říct, že nelituju. Na takové čtení musí mít člověk náladu a já jsem ji dlouho neměla a ještě v momentě, kdy jsem knížku vytahovala jsem si nebyla jistá, jestli už je pravý čas, ale musím říct, že mě to chytlo od samého počátku.

Čte se to vážně úplně samo, kraťoučké kapitoly přímo vybízejí k přečtení na jeden zátah a já bych nejradši zrušila program na dnešní večer a zachumlala se do peřin a dočetla to.

Už zatčení bylo dost drsné, i když zatím nevíme, proč to vlastně takhle bylo. Maminka Jelena je ta nejstatečnější a nejdobrosrdečnější postava, s jakou jsem se snad kdy setkala. Lina si žije trošku v jiném světě, už jen to, že se kvůli skicáku ani nestihla převléct z noční košile, když při zatčení kupodivu tu možnost měla a nebyla vyloženě odvlečena uprostřed noci. Malý bráška je pomalu statečnější než ona, i když z toho možná ještě nemá rozum.
Setkání s tatínkem mě taky dojalo, moc se mi líbí, jaký s ním mají děti evidentně vztah. I s maminkou samozřejmě.

Celý převoz byl naprosto tragický sám o sobě. Nelidské podmínky, málo místa, smrad, vši, málo jídla, mrtvé miminko a další, nulové soukromí, nejintimnější potřeby musí vykonávat před sebou vzájemně, i přesto, že se s těmi dalšími lidmi ani po šesti týdnech neznají jménem.

Vražda Ony mě překvapila. Čekala jsem, kdy přijde bezmyšlenkovité střílení, ale tohle jsem nečekala.

Scéna u "lázní" mě vyděsila - kdo četl Lustiga tak asi tuší proč, ale jelikož zbývají ještě dvě třetiny knížky, asi by to nedávalo smysl.

Background války mi celkem uniká, historie není moje silná stránka a nevím, kde přesně stála Litva, ale jejich naděje, že je vysvobodí Němci mi nepřišly moc smysluplné, ale každý se v takové situaci chytá i nejtenčího stébla.

Ten chlap bručoun, tuším ten se zlomenou nohou tam docela dost podkopává morálku, ale asi pro něj mám největší pochopení. Já bych nedokázala být tak silná, jako madam knihovnice a Linina maminka.

Bojím se, že je nějak rozdělí. Konečné shledání a šťastný konec mi nepřipadají moc reálné, ale doufat můžu.

Také se bojím, co všechno ještě přijde, tohle nejspíš bude jen začátek. Zatím moc nechápu, jestli ty chajdy, kam je umístili budou těmi pracovními tábory, nebo je přesunou ještě někam masově či jak, ale to se hádám brzy dozvím. Snad ještě zvládnu pár stránek, než budu muset čtení přerušit Smile

Andrius vypadá zajímavě, vypadá to, že tam bude i nějaký ta milostná linka, tak potřebná v takových zoufalých časech.

Zloději a šlapky mě též pobouřili. Byla to hrozná doba a bojím se, že se lidstvo ještě dostatečně nepoučilo.

10 let jsem taky zaznamenala...no uvidíme.

Mrazivé, ale vážně, vážně skvělé čtení.
Melinda (Admin)
Admin

Poèet pøíspìvkù : 147

Zobrazit informace o autorovi http://myaddictions.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tereeeza za Sat Oct 24, 2015 6:52 pm

Jsem moc rada, ze ses do ni ted pustila Smile Uplne souhlasim s tim, co pises a vracim se zpatky.
Maminka je uzasna, hrozne statecna zena. Nedokazu rict, jak bych se chovala ja, ale Lina je opravdu nekdy mimo a projde mi, ze tim casto vystavuje nebezpeci i ostatni.
Vrazdu Ony jsem taky uplne necekala, vystrelila mi ruka k puse, jak me to dostalo. A ano, u 'lazni' jsem se bala uplne stejnych veci. Clovek je porad ve strehu, protoze nikdy nevi, co prijde a to mi prijde straslive.
Ten neustaly strach, ze je rozdeli, jsem taky mela, uz od zacatku. Je desive, jak ty deti musely dospet, do ceho je uvrhli.
Tereeeza

Poèet pøíspìvkù : 85

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra:
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru